ГлавнаяО ФондеНовости фондаДень авіації у 5-​й школі.

Благотворительная помощь

Ваше ФИО
(не обязательно)

Den aviacii 201700004

Чи багато є шкіл на теренах пострадянських країн, які свого часу виховали 6 героїв Радянського Союзу? А в Кривому Розі така є — невелика, двоповерхова школа на 9 класів, яка розташована у Центрально-​Міському районі по вулиці Тарапаківській.

Колектив та учні 5-​ї загальнооствітньої школи глибоко шанують пам’ять своїх славних попередників та щиро підтримують продовження теми авіації у своїй школі.

За традицією, 12 квітня до Дня космонавтики і авіації представники БФ «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» взяли участь у шкільних заходах із цієї нагоди. Цього разу на спілкування із дітлахами нам вдалося запросити – полковника запасу, військового льотчика першого класу – Швайковського В’ячеслава Володимировича.

Свій перший виліт у якості льотчика він здійснив 20-​тирічним юнаком в 1962 році і чверть століття провів у небі керуючи важкими і надважкими вантажними літаками. В’ячеслав Володимирович виріс в Білорусі, виховувала його бабуся, оскільки сам він залишився післявоєнною сиротою, але ті важкі часи він згадує із посмішкою, адже саме тоді він закохався… у польоти. У 11-​річному віці, випросивши у бабусі 10 рублів – а це були величезні гроші на той час! – вперше сів у кабіну літака, маленького «кукурузника», і ті декілька хвилин на пасажирському кріслі вирішили його долю назавжди – він вирішив стати пілотом! Вже потім було авіаційне училище, іспити, польоти, секретні завдання і гарячі точки, 12-​годинні перельоти і вірні побратими, звання і втрати – 24 активних і відповідальних роки відданих авіації.

Звичайно школярі не могли залишитись байдужими до такої живої розповіді і задавали безліч питань: «А чи було вам страшно?», «Чи були у вас поранення?», «А чи були на борту жінки?» і багато інших. А потім вже ми задавали юним учасникам та учасницям зустрічі питання на тему авіації – за правильні відповіді хлопці і дівчата отримували невеликі сувеніри.

Ще раз висловлюємо глибоку вдячність п. В’ячеславу Володимировичу за цікаву і відверту розповідь, а адміністрації 5-​ї школи за прекрасно організований захід. Сподіваємось передані від Фонду до бібліотеки школи книги про Всесвіт, а також пригодницька література про космічні і авіаційні подорожі знайдуть свого зацікавленого читача серед учнів і нададуть невеличкий поштовх шукати свої горизонти і досягати своїх висот.
Den aviacii 201700001 Den aviacii 201700003

You have no rights to post comments

Как помочь